AUTORES

 


Cartografía efémera

José PAZ
Eibar, Guipúscoa, 1967
Licenciado en Ciencias Sociais e da Información na Universidad del País Vasco. Realizou as exposicións individuais «Dousmiloito», na Sala X (Facultade de Belas Artes de Pontevedra, 2008); «Ao día seguinte», na Sala Alterarte (Campus de Ourense da Universidade de Vigo, 2006); e «Soidade e conflicto», no Centro Cultural Deputación de Ourense (2002). En 2008 participou nas exposicións colectivas da Galería Marisa Marimón no Estampa 08 (Madrid), na XI Bienal Artes Plásticas «Ciudad de Pamplona», na VIII Bienal de Artes Plásticas «Ciudad de Albacete», no I Premio «Marqués Valle de Tena», no Concurso de Fotografía «Purificación García», no XVIII Certamen de Artes Plásticas de la UNED; na titulada «Distancia crítica», no CGAC; e no X Certamen de Artes Plásticas Sala El Brocense (Cáceres). Ten obra nas coleccións do CGAC, da Universidade de Vigo, de Caja España, do Museo de Vilanova de Cerveira, do Museo Arte Contemporáneo FENOSA (MACUF), do Aquarium da Coruña e do Ayuntamiento de Utrera, así como en coleccións particulares.
exposiciÓn: CONCURSO DE FOTOGRAFÍA PURIFICACIÓN GARCÍA 2008

 

Asun ADÁ
Juan ADRIO
Ovidio ALDEGUNDE
Zaira BARCIA BOULLOSA
Angel BARRIO ALONSO
VerÓnica BELLAS HUERTA
Ruth BELTRÁN MUÑOZ
María BLANCO
Manuel BLANCO GUERRA ‘Manolo Celta’
Aurelio BLANCO PEREIRA
Luis BOTANA
Jorge CACHARRÓN
Antonio Luis CAMPOS
Carlos CARBALLEIRA PERMUY
Dolores A. CARRETERO VAQUER
Blas CARRIÓN GUARDIOLA
María CASTELLANOS VICENTE
Kiko DELGADO
Estibaliz DÍAZ DÍAZ DE ESPADA
JosÉ Luis DIZ
Gonzalo DOMÍNGUEZ FERNÁNDEZ
Ricardo ESCOLANO
MarÍa JosÉ FERNÁNDEZ
Antonio J. FERNÁNDEZ MARÍN
HÉctor FERNÁNDEZ SANTOS-DÍEZ
Ricardo FRANÇA
AntÓn GARCÍA
Vega GARCÍA HUMAYOR
AndrÉs GARCÍA MELLADO
Ernesto GÓMEZ FERNÁNDEZ
JosÉ GUERRERO
Francisco GUTIÉRREZ TEJERINA
HÉctor GUZMÁN
Mari C. HERNÁNDEZ IZQUIERDO
Oleksandr HNATENKO
MÁrio JALECO
Julia KNÖRR ALONSO
Sergey KOZODEROV
Xavier LIZ
Maribel LONGUEIRA MIRA
Daniel LÓPEZ SIERRA
Luisa LORENZO
Daniel MACHADO
Ángel MANSO FERNÁNDEZ
Yolanda MARTÍNEZ GARCÍA
David MATEO MARTÍNEZ ‘Odavid Mate’
Jorge MEIS
Xacobe MELÉNDREZ FASSBENDER
Francisco MENJÍVAR PASTOR
Linarejos MORENO
Bernard MULLER
Abhijit NANDI
Vitor NOGUEIRA
Francisco Javier NÚÑEZ
Diego ONDARRA MÚGICA
Diego OPAZO COUSIÑO
JosÉ PAZ
Sheila PAZOS SILVA
Omar PÉREZ
Tania PÉREZ ARRIBAS
Aleix PLADEMUNT
Alberto PORRES VIÑES
Paco PUENTES GARCÍA ‘Papu GarcÍa’
Alfonso QUIROGA
Vanessa RÁBADE
Juani RAGEL ROPERO
Carlos REGALADO
Miguel Angel ROBREDO
VerÓnica RODRÍGUEZ
JosÉ F. RODRÍGUEZ NIETO
JosÉ RODRÍGUEZ ROMAY
Bea ROMARTY
Jorge ROSMANINHO
Juan RÚA
Ángel de la RUBIA BARBÓN
Eduardo RUBIO
Sol SÁNCHEZ
Katia SILVA
Leo SIMOES
Ángel SOTELO SEGUÍN
Beatriz SUÁREZ SAÁ
Tino TAÍN GUZMÁN
Jesus Mª TORRADO  VIDAL
Javier VALLHONRAT
Paz VICENTE DE BENITO
Xulio VILLARINO AGUIAR
MarÍa X (PÉrez Castro)